úterý 23. září 2008

Coldplay!

Asi každý, kdo mě zná ví, že miluji kapelu Coldplay. A každý, kdo se jen trošku zajímá o kulturní dění v ČR ví, že včera Coldplay dorazili do Prahy a mě nezbývalo nic jiného než se na ně vydat :P
Čekal jsem hodně, ale to, co kluci předvedli předčilo veškerá má očekávání! Jelikož je turné věnované novému albu Viva La Vida, byly zahrány snad všechny písně.
Koncert byl odstartován první, instrumentální, písní z jmenovaného alba, Life in Technicolor, následovala má nejoblíbenější Violet Hill, po které Chris Martin, zpěvák kapely pozdravil kapelu slovy "Ahoj, how you're doing" a po další písni jen tak mimochodem proesly lámanou češtinou "Konečně jsme tady", čímž si zasloužil obrovský jásot a potlesk všech diváků v přeplněné areně. 
Následovala směs různých nových i starších hitů ze všech 4 řadových alb. Jedním z nejsilnějších momentů byl na začátku druhé polovinuy koncertu, kdy se celá kapela rozeběhla z podia skrz diváky až na druý konec O2 Areny, kde mezi divákami zahráli a zazpívali The Scientist za doprovodu kytar a mandolíny. Fanoušci si na ně mohli do slova a do písmene šáhnout. V moment, kdy se kapela rozběhla do publika, všichni v celé areně, chtíc je vidět si stoupli a od té doby si už nikdo nesedl, pouze se tancovalo a zpívalo společně s kapelou.
Samozřejmostí bylo, že se po skončení koncertu jsme si my, publikum, vyžádali přídavek. Ten snad nemohl být lepší - z černočerné tmy se z ničeho nic celé obrovské pódium rozzářilo do žluta a písničku Yellow odzpívali snad všichni. V druhé přídavkové písni, Fix You si Chris pohrál s textem a v jedné ze slok zpíval o tom, jak se poprvé dostali do Prahy a jak si to užili a v další sloce slíbil opět obměněným textem, že se do Čech vrátí:) lépe koncert zakončit nemohl.
Koncert trval asi 2 hodiny...

Playlist:
Life In Technicolor - Violet Hill - Clocks - In My Place - Speed Of Sound - Cemeteries Of London - Chinese Sleep Chant - 42 - Fix You - Strawberry Swing - God Put A Smile Upon Your Face (techno verze) - The Hardest Part (piano) - Postcards From Far Away (instrumentální verze)  - Viva La Vida - Lost! - The Scientist (akustická verze) - Death Will Never Conquer (akustická verze) - Viva La Vida (remix)
První přídavek
Politik - Lovers In Japan - Death And All His Friends
Druhý přídavek
Yellow - Fix You (opakování)Všechny fotky ZDE.

3 komentáře:

zdenda řekl(a)...

Dokonalý koncert, užasne jsem si to užili. Až zase přijedou tak pujdem ju? :-):-) AHOJ

jakudo řekl(a)...

co to je za otázku, jestli půjdeme? No to je snad jasný :P

Vojta řekl(a)...

Ahoj Jakube,

taky jsem tam včera byl. Naprosto dokonalý koncert.

Můj report u mě na blogu.

http://vojta-vojta.blogspot.com/2008/09/viva-coldplay.html