neděle 8. června 2008

Jeju-Do

Tak zní oficiální název ostrovu, který leží těsně pod Jižní Koreou. Jelikož mi bylo několika lidmy doporučeno, že tento ostrov vidět musím, nezbylo mi nic jiného, než se tam podívat.
Půjčili jsme si s Fionou auto (jelikož letenky byly díky volnému dni vyprodané) a už ve středu navečer jsme se vydali na jih.
Jelikož jsme si auto půjčili i s navigací, nebyl vůbec žádný problém se kamkoliv dostat. I když byla navigace v Korejštině, naše znalosti byly dostačující na to, aby jsme zadali naši hledanou pozici – město Mokpo – a mohli vyrazit. Proč zrovna Mokpo? Je to jednoduché. Jeju je ostrov a tam se nedá dostat nijak jinak než lodí. No a ta loď kotví ve městě Mokpo, na jihozápadě Korei. Do Mokpa jsme se dostali až navečer a jelikož jsme byli rozhodnuti už předem, našli jsme motel a jednu noc přespali.
Ráno jsme měli docela hodně štěstí, jelikož jsme neměli nejmenší pon
ětí kdy taková loď odjíždí a vyrazili jsme celkem brzy. K přístavu jsme dorazili těsně před 9 a tak nějak na poslední chvíli jsme se nalodili. V podstatě jsme nastoupili a zavřeli za námi dveře.Cesta z Mokpa na Jeju-Do trvá asi necelých 5 hodin obrovskou lodí Queen Marry. Musím říct, že cesta tam bylo docela v pohodě, protože na lodi je restaurace, bar, obchůdky, televize, dá se jít na paluby a kochat se mořem, je tam možnost jít na internet či do herny atd... My většinu cestu strávili v restauraci a pak sledováním televize (Fiona spaním). Nicméně 5 hodin uběhlo nějak docela rychle a my se konečně dostali na ostrov. Do zamluveného hotelu jsme dorazili celkem rychle, protože je blíž k přístavu, než se na mapě zdálo. Jelikož jsme dorazili poměrně už ve večerních hodinách, rozhodli jsme se zajít hned na večeři. Nevím proč, ale ve čtvrtek bylo téměř všude zavřeno a tak jsme se museli smířit s McDonnalds. Další dny to bylo už lepší. Našli jsme podle průvodce obrovské trhy okolo centra, kde se nacházelo i spousta malých restaurací s korejským jídlem, a tak nebyl problém nějaké to chutné jídlo najít.
Za celý náš pobyt na Jeju jsme toho navštívili docela dost. Nejvíc mě asi zaujalo muzeum plyšových medvědů (Teedy Bear). Nevěděl jsem, co od toho čekat, ale proč to nezkusit. K mému překvapení byly všechny exponáty udělaného do nějakého motivu. Medvědi byly navlečeni a upraveni do různých pozic jako třeba známé hvězdy – Marrylin Monroe, Elvis Prasley či Beatles, byli v různých situacích – první vstoupení člověka na měsíc, výjevy z různých událostí či příběhů – pád Berlínské zdi, první televizní studio, atd atd... K muzeu je připojená i obrovská zahrada, kde samozřejmě medvědi nechybí☺
Jedním z další zajímavostí byla obrovská botanická zahrada. Byla udělaná naprosto výborně. Rozdělení do několika částí týkajících se různých typů rostlinstava – kaktusy a sukulenty, deštný prales, tropické ovoce mají situované do obrovského (fakt obrovského) skleníků. Trošku jsem se bál, aby na všechno stačil foťák, protože těch úžasných rostlin bylo víc než hodně.
Mezi dalšími místy, které jsme navštívili byl národní Jeju park a hlavně hodně pláží. Upřímě řečeno pláže nic moc. Vlastně jsme narazili jen na jednu hezkou, což mě trošku mrzelo, protože jsem jich čekal víc, ale i tak to nebylo špatné☺

Fotky ZDE.

Žádné komentáře: