neděle 1. června 2008

Busan podruhé


Je to až neskutečné jak se člověk vrací na již známá místa. Tentokrát bylo tím místem město, které mě zaujalo naprosto nejvíc v minulém semestru. Město Busan.

Je to celkem velké, asi 3 miliony obyvatel, přístavní město na jihovývhodě Jižní Korei. Já se tam vydal s Fionou a to vlakem KTX. Chtěl jsem to zkusit už dlouho a konečně byl dobrý důvod. KTX jsou rychlovlaky jedoucí rychlostí okolo 300km/h.

Do Busanu jsme se dostali asi za 2 hodiny, a jelikož jsme již měli zarezervovaný hotel, vyrazili jsme rovnou ze vlakové stanice metrem na Haeunde pláž, kde náš hotel stál. Shodou okolností je to to samé místo, jako jsme byli v minulém semestru s Míšou, Mettem a Jeroenem. Hotel nám byl doporučen českýma klukama, kteří jsou tu na SNUT také, a kteří tam již byli. Jméno hotelu bylo sice dost zvláštní „Suger Hotel“, ale stál za to. Obrovská, asi metr a půl úhlopříčka, televize, počítač, klimatizace, koupelna s velkou masážní vanou a naprostý kousek od pláže. No, nebudeme si nic nalhávat, v ČR by jsme to nazvali hodinový hotelJ Jenže tady je to to nejlepší. Jsou nejlevnější, na nejlepších místech a s nejlepším vybavením. Míša by mi to mohla potvrdit, protože jsme v jednom takovém spali v Incheonu, když jsme čekali na její letadlo domů do Čech...

Každopádně na hotelu jsme moc dlouho nezůstávali a hned ještě večer jsme se vydali na pláž a na večeři. Na pláži jsme k našemu překvapení objevili jakýsi koncert, bohužel pro nás neznámeho zpěváka a tak jsme davem pouze prodrali a pokračovali někam dále, v podstatě vlastně jen najít něco k večeři.

Druhý den jsme šli už na jisto... nějak kolem oběda, když jsme se konečně vykopali z postele, jsme vyrazili do asi největšího mořského aquaria. Je přímo na pláži asi ve 2 patrech pod zemí. Nějak si neuvědomuji, že bych někdy v podobném aquáriu byl a tak mě to velice mile a hodně překvapilo. K vidění bylo snad vše, co by se tak nějak běžně v moři dalo potkat. Od malých jakýchsi rybiček, přes vetší a přes rostliny až k obrovskému prostoru se žřaloky, rejnoky a obrovskými, téměř až dokonale organizovanými houfy ryb. Bylo to o to krásnější, že tou největší nádrží probíhal tunel, takže se většina těch úžasných mořských stvoření dala pozorovat i zdola. Celá návštěva nám zabrala několik hodin, protože bylo pořád co pozorovat. Navečer jsme se vydali na druhou obrovskou, sousední pláž (kterou si teď za Boha nemůžu vzpomenout jméno), kde jsme se krásně prošli, podívali do slavného rybího marketu a po návratu domů se v jedné malé restauraci (která se vlastně stávala poze se stánku, kde paní prodávala korejské pochutiny a asi dvou stolečků), kde jsme si dali výborná Lamjon (v podstatě nudle s jakýmsi jemným kořením).

V neděli se nedalo už nic moc dělat, jelikož jsme se museli vrátit zpět do Seoulu a tak jsme vyrazili na vlak dřív, chytře si dali do úschovny naše věci a vydali se projít po jakémsi centru okolo toho nádraží.

Někdy po obědě sednout a na vlak a zpět do Soulu do Nowonu a zpět na koleje...

Fotky ZDE.

Žádné komentáře: